Aktuality

Pro 21

PF 2015

Příjemně prožité Vánoční svátky a vše nejlepší do roku 2015 přeje svým obchodním partnerům společnost Holtermedical.

Čen 30

Dokáže ovládat ruku myšlenkami

První americký pacient dokáže ovládat svou paralizovanou ruku díky svým myšlenkám pomocí speciálního mikročipu umístěného uvnitř jeho mozku. Celý system je tvořen mikročipem, počítačem a elektrodovým rukávem, který stimuluje svaly dotyčné osoby. Tímto způsobem je nahrazeno poškozené elektrické vedení, kterým pacientovo tělo není schopno přenášet elektrické informace. Výsledek předčil i očekávání lékařů, kteří doufali pouze v pohyb jednoho prstů, pacient však zvládá otvírat a zavírat pěst a dokonce uchopit lžíci.

Dub 23

Koronavir MERS

Na Arabském poloostrově řádí smrtící koronavir MERS, který způsobuje závažné dýchací potíže. První případ také zaznamenalo řecké ministersvo zdravornictví, kdy jejich občan trvale žijící v Saudské Arábii byl tímto virem nakažen. Podle Světové zdravotnické organizace WHO na nemoc již zemřelo nejméně 93 osob. Narozdíl od SARS, které má podobné účinky, způsobuje MERS i selhání ledvin. Většina nemocných je ze Saudské Arábie, Ománu, Kuvajtu, Kataru, Jordánska či Spojených arabských emirátů.

Dub 14

Lékařská fakulta v Ostravě

Přesně před čtyřmi léty byl akreditován na Lékařské fakultě v Ostravě studijní program Všeobecné lékařství a nyní akreditační komise rozhodla o prodloužení akreditace o šest let, tedy do konce roku 2020. Komise neshledala žádné nedostatky v kvalitě výuky, či v zázemí fakulty, které by vedly k neprodloužení akreditace. Každý rok se na příjímací řízení přihlásí okolo tisíce zájemců, z toho je přijata stovka uchazečů. V budoucnu by fakulta ráda získala akreditaci na výuku všeobecného lékařství v angličtine a také by měla zájem o výuku zubního lékařství.

Dub 8

Lékařský magazín

Připravili jsme pro Vás novou rubriku Magazín, ve které budeme průběžně uvádět odborné články lékařské tématiky. První příspěvek je od našeho kolegy, specialisty z oboru kardiologie Mudr. Zdeňka Matuška. Blíže popisuje problémy týkající se vysokého krevního tlaku, onemocnění s ním spojená a možnosti jeho měření. více

Bře 28

Mayo Clinic & ICRC

Špičková americká nemocnice a vědecké pracoviště v jednom Mayo Clinic hodlá ukončit spoluprácí s brněnským výzkumným pracovištěm ICRC, které spadá pod fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Důvodem je nezaplacená částka za školení českých vědců na Mayo Clinic. Nyní zbývájí přibližně tři měsíce na zaplacení dlužné částky, v opačném případě bude tato prestižní spolupráce minulostí. Do dění se zapojil sám i ministr zdravotnictví a hodlá celou situaci urychleně vyřešit. Doufejme, že Česká republika o tak významného partnera nepřijde a bude i nadále težit z velkého know-how Mayo Clinic.

Bře 13

Umělé plíce

Přelomový úspěch se podařil vědcům z lékařské univerzity v Galvestonu. V laboratořích zde vypěstovali jako první umělé lidské plíce. S klidným svědomím můžeme tvrdit, že se jedná o obrovský pokrok v oblasti regenerativní medicíny. Na takto uměle vypěstované plíce si budou muset první pacienti ještě minimálně dvanáct let počkat, neboť nejprve je potřeba jejich správnou funkčnost ověřit na prasatech. Je vhodné připomenout, že se nejedná o první úspěch této lékařské univerzity v oblasti pěstování umělých plic. Již v roce 2010 vypěstovali první umělé plíce pro potkany.

Bře 5

Samostatné umělé srdce

Určitě jste zaznamenali v tisku zprávu o plně samostatném umělém srdci, které bylo implantováno ve Francii místnímu pacientovi, který bohužel po 75 dnech od operace podlehl komplikacím. Co si o umělém plně samostatném srdci myslíte? Zajímavý počin, nebo nikoliv? Podívejte se na stránky výrobce a zjistěte víc www.carmatsa.com. Váš holtermedical tým.

Bře 1

Vývoj

Právě probíhá testování jednotlivých komponent. Jedná se o dlouhý a náročný proces, při kterém vybíráme jen ty nejlepší produkty, které trh nabízí.

Úno 25

Aktuálně

V sekci aktualit Vám budeme přinášet zbrusu nové informace týkající se vývoje našeho prvního českého tlakového holteru. Dozvíte se novinky z oblasti vývoje, testování a výroby.

Pro 5

PF 2014

Příjemné prožití Vánočních svátků a mnoho šťastných okamžiků v novém roce 2014 Vám přeje Holtermedical.

Pro 4

Výhodný pronájem tlakových holterů

Od 1. 1. 2014 nabízíme praktickým lékařům pronájem tlakových holterů za velmi příznivé ceny. Více informací na info@holtermedical.cz

Říj 23

Aktuálně bonusové programy 2013

S dodavatelem holterů dojednáváme výši atraktivních bonusů za pronájem. Výše bonusů bude samozřejmě také závislá na délce a podmínkách pronájmu daného přístroje.

Říj 21

Zhotovení firemní www prezentace

Dne 21. října 2013 byla vytvořena nová firemní www prezentace na adrese www.holtermedical.cz s kompletní nabídkou moderních holterovských měřičů EKG a tlaku.

strana: 1 2 3